• Tulikivi Warszawa

    PIECE TULIKIVI

    KOMINKARNIA

Tulikivi i steatyt

Tulikivi to wiodący fiński przetwórca kamienia oraz największy producent pieców kumulujących ciepło na świecie.

W swojej ofercie posiada sześć kolekcji pieców kominkowych w ponad tysiącu możliwych kombinacjach, a także piece do saun oraz elementy wykończeniowe domu ze steatytu.

Tulikivi jest firmą, dla której dużą wartością jest życie w zgodzie z naturą dlatego szczególnym warunkiem stawianym na etapie produkcji tych kominków jest zminimalizowanie negatywnych czynników wpływających na środowisko.

 

Steatyt to kamień w większości składający się z talku, występujący głównie w Skandynawii. Odmiana zawierająca magnezyt jest wyjątkowo rzadka i to właśnie ona, ze względu na zdolność magazynowania ciepła, jest wykorzystywana do produkcji kominków.

Steatyt to jedyny kamień naturalny, który podobnie jak kafle oddaje ciepło poprzez promieniowanie podczerwone - najbardziej korzystny dla zdrowia znany sposób ogrzewania, idealny choćby dla alergików, ponieważ nie powoduje ruchu powietrza, a co za tym idzie kurzu i roztoczy.

Nie odkryto jeszcze materiału, który potrafi równie długo utrzymywać ciepło. Wystarczy palić przez około 3 godziny, by mieć zapewnione ciepło na nawet 20 godzin po wygaśnięciu ognia.

Kolejną zaletą tego kamienia jest to, że nigdy się nie przegrzewa - oddaje ciepło stopniowo, a jego temperatura na zewnątrz zawsze pozostaje bezpieczna. Użytkownicy wspominają także o innych zaletach posiadania steatytowego pieca - kilkuminutowe przyleganie plecami do ciepłego kamienia skutecznie uśmierza ból „korzonków”!

kominki Warszawa

KATALOG - NAJNOWSZA SERIA KARELIE

kominki Warszawa

KATALOG - NAJNOWSZA SERIA PIELINEN

Kominkarnia


ul. Mazowiecka 13
05-502 Bobrowiec

Godziny otwarcia


Pn - Pt: 9.00 - 17.00
Sb: 10.00 - 14.00